Barcelona si Bayern merg mai departe!

Share Button

Aseara s-a jucat returul sfertului de finala din Uefa Champions League.

Barcelona a intalnit AC Milan pe Camp Nou, in tur scorul a fost 0-0, italienii aveau nevoie decat de un gol pentru a se califica. Cei are au deschis scorul au fost catalanii, Lionel Messi inscrie din penalty in minutul 11, insa in minutul 32 Nocerino a egalat din pasa lui Ibrahimovic. 2-1 a fost pana la pauza, acelasi Messi a inscris tot din penalty in minutul 41 dupa un fault a lui Nesta la Puyol.

Pana la final Barca a dominat partida, Iniesta a inchis tabela la 3-1 in minutul 53, iar echipa lui Guardiola se califica fara probleme. Posesia a fost in favoare catalanilor 57 %, iar milanezii 43 %.

In celalat meci al serii, Bayern Munchen si-a asigurat calificarea inca din prima repriza. Olic a reusit sa faca o dubla in minutele 13 si 37. Francezii au cazut psihic si nimic nu le-a mai iesit. Scor final 2-0, nemtii se califica fara probleme mai departe.

Astazi se joaca celelate doua meciuri ale sferturilor, Chelsea – Benfica si Real Madrid – APOEL.

In tur londonezii au reusit sa castige cu 1-0 pe terenul portughezilor, insa Benfica spera la o rasturnare de scor.