CFR Cluj a inceput cu dreptul Uefa Champions League

Share Button

CFR Cluj a reusit sa inceapa campania de calificare in primavara Champions League cu dreptul, reusind o victorie cu scor de doua goluri diferenta inpotriva fostei finaliste din 2011 Europa League, Braga. Jucatorul pe care Andone a vrut sa-l vinda in aceasta vara, Bastos a reusit cele mai importante doua goluri din cariera lui.Nu doar CFR a reusit sa faca un meci spectaculos in prima etapa din UEFA Champions League, ci si celelalte echipe care au participat la aceasta prima etapa. Barcelona, semifinalista de anul trecut sa chinuit serios cu Spartak Moscova scorul final fiind de 3-2 pentru Barcelona. Tello a reusit sa inscrie primul gol pentru catalani, ca mai apoi Dani Alves sa-si dea auto gol iar Romulo in minutul 58 facand 1-2 pentru moscoviti. Insa clasa lui Lionel Messi a salvat pielea Barcei in minutul 72 respectiv 80.

Un alt meci absolut fabulos a fost intre detinatoarea UEFA Champions League, Chelsea si echipa care a castigat campionatul fara nicio infrangere, Juventus. Scorul final a fost de 2 la 2 insa golurile si fazele de poarta au facut totul. Tanarul Oscar, rezerva in campionat dar titular in grupe a reusit dubla vietii lui cu goluri superbe. Formatia de baza la inceputul partidei ia avut in prim plan pe: