Dinamo merge in finala alaturi de Rapid.

Share Button

Aseara cealalta echipa din Bucuresti care mai era angrenata in Cupa Romaniei s-a calificat in ciuda faptului ca a pierdut la Medias.

spioneaza.ro

Elevii lui Cristi Pustai au inceput partida foarte tare si au asediat poarta lui Balgradean din primele minute, astfel au avut foarte multe ocazii de gol. Cea mai importanta faza a primelor minute s-a petrecut in minutul 6, atunci ca Bawab a driblat toata apararea ‘cainilor’ si a fost faultat in careu. Tot iordanianul a executat lovitura de pedeapsa, dar a ratat.  Doua minute mai tarziu, cel mai inalt jucator de pe teren la 2,05 metrii, Zarko Markovic a reusit sa trimita balonul in poarta cu o lovitura de cap magnifica. 1-0 a fot la pauza, trupa lui Bonetti a reusit egalarea imediat dupa pauza, Dorel Stoica a inscris dupa o balbaiala a apararii mediesene, ‘gazarii’ mai aveau nevoie de doua goluri pentru a se califica. Issa Ba a reusit sa inscrie un gol  in minutul 80, dar bucuria nu a fost mare si au trecut imediat la atac pentru a inscrie golul calificarii. Pana la final Bawab si Markovic au mai ratat cate o ocazie mare, scor final 2-1 si Dinamo va intalni Rapid in finala Cupei Romaniei.