Liga I s-a reluat!

Share Button

Campionatul s-a reluat in acest weekend primul meci fiind disputat intre FC Brasov si Pandurii TG-Jiu, 2-1(78′ pen ; 13′¬†Ilijoski B.- 75′ D.Nistor).

Intr-un meci foarte contestat de gruparea din TG Mures, echipa lui Costa a reusit sa castige cu scorul de 1-0 printr-un gol marcat de grecul Kapetanos in minutul 25. Din minutul 47 CFR a jucat cu un om in minus, Gabriel Muresean fiind eliminat pentru ce-l de-al doilea cartonas galben.

Vointa Sibiu a inregistrat prima supriza din aceasta etapa castigand acasa cu Astra Ploiesti prin golul inscris de Miclea in minutul 86.

zonia.ro

Rapid Bucuresti a facut egal acasa cu U Cluj scor 1-1, pentru echipa lui Lucescu a inscris Alexa, iar pentru Cluj a inscris Gicu Grozav.

Primul meci a lui Dinamo pe National Arena s-a incheiat cu un succes care a marcat impacarea cu galeria, echipa lui Ciobi a castigat cu 2-0 in fata Gazului din Medias. Pentru caini au marcat Munteanu din penalty in minutul 11 si Ionel Danciulescu in minutul 28.

Ilie Stan a fost criticat de Becali dupa partida de la Mioveni, Steaua a jucat foarte bine in prima repriza cand a marcat si singurul gol al partidei prin Raul Rusescu in minutul 11, dar in cea dea doua repriza a dezamagit.

Vaslui a batut in deplasare la Ploiesti cu 2-1.

spioneaza.ro

Ultimele meciuri din prima etapa a returului se vor juca azi: Ceahlaul – Sportul Studentesc si Chiajna – Otelul Galati.