Rezultate 16-zecimi Europa League!

Share Button

Sa incepem cu meciul Stelei din Olanda. Meciul a inceput bine pentru echipa noastra, am tinut de minge mult timp, fapt ce i-a determinat pe olandezi sa joace agresiv. Scorul a fost deschis in minutul 27 de Chadli dupa o grava eroare a lui Ciprian Tatarusanu, acestuia i-a sarit mingea in fata si a prelungint-o prea mult dandu-i posibilitatea lui De Jong sa-i paseze decisiv lui Chadli. Steaua nu a reusit sa mai inscrie niciun gol pana la final chiar daca jocul s-a schimbat in bine odata cu intrarea lui Florin Costea. Asadar 2-0 la general si Twente merge in optimi.

Schalke a trecut in prelungiri de V. Plzen dupa ce scorul a fost egal, 1-1 in cele 90 de minute. Maria a pasat la golul de 3-1 din minutul 120.

Sporting Lisabona s-a calificat dupa ce a castiga cu 1-0 acasa impotriva Legiei Varsovia.

spioneaza.ro

Olimpyakos a castigat cu 1-0 in fata echipei ruse Rubin Kazan, mergand in optimi.

Metalist 4-1 Salzburg.

Man. United 1-2 Ajax.

Besiktas 0-1 Braga, dar turcii merg in optimi.

zonia.ro

Atl. Madrid 1-0 Lazio.

Anderlecht 0-1 Alkmaar.

Valencia 1-0 Stoke City.

PSV 4-1 Trabzonspor.

PAOK 0-3 Udinese, Costin Laza a jucat dar nu a reusit sa se califice.

Brugge 0-1 Hannover.

St. Liege 0-0 Wisla, belgienii merg in optimi.

Atl. Bilbao 1-0 Lok Moscova.

Toate echipele care au castiga s-au calificat, mai putin Braga si St. Liege care a facut egal.