Steaua este gata de Europa League, a invins in cel mai tare amical din Antalya!

zonia.ro
Share Button

Echipa lui Ilie Stan a trecut “examenul” pentru Europa League, Steaua a invins intr-un amical din Antalya echipa de pe locul 2 din campionatul Poloniei, Legia Varsovia cu scorul de 2-1.

In prima repriza Steaua a dominat meciul, dar in cea dea doua parte poloezii au reusit sa iasa la joc inscriind golul de onoare in minutul 48 prin Rybus dupa o greseala a apararii steliste.

Golurile Stelei au fost marcate de Florin Costea, cu un lob frumos peste portarul Kuciak, iar cel de al doilea gol a fost insris de brazilianul Leandro Tatu, dupa o balbaiala in careul Legiei.

Steaua a folosit in prima repriza toti jucatorii noi. Ilia Stan a inceput partida cu :

Razvan Stanca –Ovidiu Dananae, Geraldo Alves, Vlad Chiriches, Paul Parvulescu – Alex Chipciu,Andrei Prepelita, Pablo Brandan, Florin  Costea –Leandro Tatu si Stefan Nikolic .

In cea de-a doua repriza ”Iliesta” a schimbat total echipa:

Ciprian Tatarusanu, Valentin Iliev, Florin Gardos, Valeriu Lupu, Martinovic – Mihai Radut, Eric Bicfalvi, Tiberiu Balan, Crisitan Tanase, Raul Rusescu, Gabriel Machado.

spioneaza.ro

Cu aceasta echipa, Steaua nu a amenintat deloc poarta lui Dusan Kusciak.

Dupa aceasta partida Ilie Stan se declara multumit, chiar daca scorul nu a luat proportii.