Tiki-taka Bilbao?!

Share Button

Atletico Bilbao a facut instructie cu Man United aseara pe “Teatrul Viselor” invingand-o pe finalista Uefa Champions League de anul trecut cu 3-2. In afara scorului, jocul echipei spaniole a semanat foarte mult cu cel al Barcelonei si oamenii de fotbal se intreaba daca Bilbao este urmatoare tiki-taka, voi ce credeti? eu cred ca Bilbao va castiga Europa League in acest sezon.

Golul a fost deschis de Rooney in minutul 22, pentru ca Lloriente sa egaleze in minutul 44, a fost 2-1 pentru Bilbao dupa 72 de minte, De Marcos a inscris. Ultimul minut a fost decisiv, mai intai Rooney a egalat la 2 din penalty iar tanarul Munian a inscris pentru 3-2.

zonia.ro

Scor final 3-2 si Bilbao este favorita atat din punct de vedere al jocului cat si al rezultatului.