U. Cluj – Steaua 0-1!

Share Button

Aseara  la Cluj Steaua a reusit sa se impuna cu 1-0 in fata echipei lui Ionut Badea. A fost un meci strans, golul lui Rusescu din minutul 37 facand diferenta dupa o gafa uriasa a unui stoper ardelean care i-a pasat ideal atacantului stelist.

Universitatea a inceput mai bine, in primele minute avand 2 suturi cat de cat periculoase pe poarta lui Tatarusanu, primele 20 minute au fost de cosmar pentru Ilie Stan, mai intai Martinovici si mai apoi Prepelita care ii preluase postul de fundas dreapta s-au accidentat.

Cea de-a doua repriza nu a fost foarte incarcata, doar o incercare de foarfeca a lui Claudiu Niculescu a aprins putin spiritele in tribuna, scor final 0-1 si Steaua este la 6 puncte de Dinamo.