Zenit – Benfica 3-2!

zonia.ro
Share Button

In cel de-al doilea meci al serii, de altfel o seara spectaculoasa in Uefa Champions League inscriindu-se 9 gouri in 2 partide, Zenit a reusit sa se impuna pe teren propriu cu scorul de 3-2 impotriva portughezilor de la Benfica Lisabona.

A fost un meci fabulos, primul gol a fost inscris Maxi Pererira dupa o gafa a portarului rus in minutul 29. Golul egalizator a fost inscris de Sirkov 7 minute mai tarziu, pentru ca Semak sa aduca Zenitul in avantaj in minutul 71.

Finalul fost foarte spectaculos, mai intai Oscar Cardozo a reusit sa faca 2-2 in  minutul 87, iar Shirkov a inscris pentru 3-2 in minutul 88 cu o executie pe care o vezi odata la 30 de ani!!

Rusul in varsta de 35 de ani a inscris cu calcaiul fara preluare trimitand mingea in bara pentru ca mai apoi sa intre in poarta!